Zyrtare: Hadërgjonaj nuk ftohet nga Zvicra, ka vend për Ajetin! - Bota Sot
Zyrtare: Hadërgjonaj nuk ftohet nga Zvicra, ka vend për Ajetin!

Futboll

Zyrtare: Hadërgjonaj nuk ftohet nga Zvicra, ka vend për Ajetin!

Më: 15 mars 2019 Në ora: 18:42
Florent Hadergjonaj

Florent Hadergjonaj edhe zyrtarisht ka mbetur jashtë skuadrës së Zvicrës për ndeshjet e marsit me Gjeorgjinë dhe Danimarkën.

Trajneri, Vladimir Petkovic, nuk i beson 24-vjeçarit të Huddersfield Town dhe duket që zgjidhja e vetme për Hadergjonajn është që të pranojë ftesën e Kosovës.

Duke parë këtë veprim të Petkovicit, mund të jetë një sinjal se Florenti mund ta veshë fanellën e “Dardanëve” në ndeshjet e qershorit.

Xhaka, Mehmedi e Shaqiri janë të padiskutueshëm dhe janë ftuar për dy takimet e radhës, ndërsa një vend i është siguruar edhe sulmuesit të ri shqiptar të Baselit, Albian Ajeti.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...