Përkundër formës së mirë, Balotelli nuk ftohet me kombëtaren - Bota Sot
Përkundër formës së mirë, Balotelli nuk ftohet me kombëtaren

Futboll

Përkundër formës së mirë, Balotelli nuk ftohet me kombëtaren

Më: 15 mars 2019 Në ora: 20:13
Mancini dhe Balotelli

Roberto Mancini ka publikuar sot listën për dy ndeshjet e para të Italisë, në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020.

Në mesin e 29 emrave të ftuar nga Mancini, aty nuk figuronte emri i Mario Balotellit, i cili po kalon në një formë mjaftë të mirë me Marseille.

Italia do të përballet me Finlandën dhe Lihtenshtajnin në dy ndeshjet e para për të nisur kampanjën e kualifikimeve Euro 2020.

Quagliarella dhe Ciro Immobile janë preferuar më shumë për qendrën e sulmit. 

Portierët: Alessio Cragno, Gianluigi Donnarumma, Mattia Perin, Salvatore Sirigu

Mbrojtësit: Cristiano Biraghi, Leandro Bonucci, Giorgio Chiellini, Alessandro Florenzi, Armando Izzo, Gianluca ManciniCristiano Piccini, Alessio Romagnoli, Leonardo Spinazzola

Mesfushorët: Nicolo Barella, Bryan Cristante, Jorginho, Stefano Sensi, Marco Verratti, Nicolo Zaniolo

Sulmuesit: Federico Bernardeschi, Federico Chiesa, Stephan El Shaarawy, Vincenzo Grifo, Ciro Immobile, Moise Kean, Kevin Lasagna, Leandro Pavoletti, Matteo Politano, Fabio Quagliarella.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...