Spanja, lojtarët e lënë jashtë nga Enrique formojnë një ekip të frikshëm! - Bota Sot
Spanja, lojtarët e lënë jashtë nga Enrique formojnë një ekip të frikshëm!

Futboll

Spanja, lojtarët e lënë jashtë nga Enrique formojnë një ekip të frikshëm!

Më: 16 mars 2019 Në ora: 00:52
Luis Enrique

Ka lojtarë spanjollë shumë të mirë në skuadra si Chelsea, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Real Madrid, Bayern Munich, sa për të përmendur disa. 

Shumë prej tyre janë grumbulluar nga trajneri i Spanjës, Luis Enrique, për ndeshjet e para të fazës kualifikuese për Euro 2020, të tjerë janë lënë në shtëpi. "Marca" ka dashur të tregojë se me lojtarët e përjashtuar nga lista mund të formohet një ekip i jashtëzakonshëm. 

Këta janë titullarët e ekipit të të përjashtuarve, të cilët "Marca" i ka rreshtuar me skemën 4-4-2: Casillas; Azpilicueta, Bartra, Nacho, Marcos Alonso; Koke, Saúl, Tiago Alcantara, Isco; Paco Alcácer, Borja Iglesias. 

Image

Këtyre mund t'u shtohen edhe Raul de Tomas i Rayo Vallecano (në pronësi të Real-it), Sarabia i Sevilla-s, Suso i Milan-it, Williams i Bilbao-s, Diego Costa i Atletico Madrid e me rradhë. Disa nuk po kalojnë një moment të mirë formë, të tjerë janë jashtë planeve teknike të trajnerit. 

Pasi ka rreshtuar emrat e lojtarëve që nuk janë grumbulluar, "Marca" ka ngritur pyetjen: "Jemi të sigurt se të grumbulluarit janë më të fortë se këta që janë lënë jashtë?". 

Luis Enrique duhet të shpresojë që gjithçka të shkojë mirë në ndeshjet e para, përndryshe do të masakrohet nga shtypi spanjoll dhe jo vetëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...