FOTO/ Agolli “si Toti”, ja banderola e tifozëve azerbajxhanas në nder të Ansit - Bota Sot
FOTO/ Agolli “si Toti”, ja banderola e tifozëve azerbajxhanas në nder të Ansit

Futboll

FOTO/ Agolli “si Toti”, ja banderola e tifozëve azerbajxhanas në nder të Ansit

Më: 16 mars 2019 Në ora: 07:11
Ansi Agolli

Ansi Agolli vendosi t’i jepte fund aventurës në Azerbajxhan me ekipin e Karabagut, pas plot 9 viteve të kaluara atje.

Tifozët e ekipit, duke e vlerësuar për lojën e treguar në fushë dhe për vlerat e tij, i kanë kushtuar një koreografi ish-kapitenit të Kombëtares.

“No Ansi, No Party”, shkruhet në një banderolë të hapur në shkallët e stadiumit, ku Agolli gjendet në fushë ndërsa tifozët në tribuna duke e mbështetur. Një shprehje kjo, e përdorur edhe për kapitenin legjendar të Romës, Françesko Totin, ku tifozët verdhekuq shpreheshin se pa Totin, nuk kishte as festë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...