Rashica si Rashica shokon Bayerin - Bota Sot
Rashica si Rashica shokon Bayerin

Futboll

Rashica si Rashica shokon Bayerin

Nga: K. Goca Më: 17 mars 2019 Në ora: 14:20
Mjeshtëria e Rashicës, çon në këmbë gjermanët

Ylli nga Kosova, Milot Rashica, vazhdon me gola në kampionatin gjerman. Ai shënoi për fitoren e Werder Bremenit me rezultat 3:1 kundër Bayer Leverkusenit, në ndeshjen e javës së 26-të. Vendasit nuk kishin forcë të ndalnin lojën shumë të mirë të Milot Rashicës. 
Në minutën e 37-të, Rashica doli i vetmuar dhe nga rreth 13-14 metra me një goditje mjeshtërore shënon në këndin e majtë të portierit vendas, 0:2. Rashica luajti titullar deri në minutën e 65-të, ndërsa ky ishte goli i 7-të i tij gjatë këtij edicioni. Për Werderin realizuan Kruse (13' e 90+5'), Rashica (37') dhe për vendasit Bailey (75'). Bayer është në pozitën e gjashtë e 42 pikë, ka tri më shumë se Werder i teti në renditje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...