Inter e ‘pushton’ San Siron, mposht Milanin në një ndeshje dramatike - Bota Sot
Inter e ‘pushton’ San Siron, mposht Milanin në një ndeshje dramatike

Futboll

Inter e ‘pushton’ San Siron, mposht Milanin në një ndeshje dramatike

Më: 17 mars 2019 Në ora: 23:03
Pamje nga ndeshja

Është mbyllur derbin në mes të Milanit dhe Interit.

Inter e ka fituar derbin ‘Della Madonnina’ ndaj Milanit me rezultat, 2:3.

Nerazurët ishin të parët që kaluan në epërsi, ku Matias Vecino shënoi qysh në minutën e 3’-të, e që ishte goli i vetëm i pjesës së parë.

Inter e filloi edhe pjesën e dytë më mirë, duke e dyfishuar epërsinë me anë të Stefan de Vrij (51’).

Milan e ngushtoi epërsinë ndaj nerazurëve, ku Timeoue Bakayoko realizoi në minutën e 57’-të.

Inter e vendosi ndeshjen, pasi Lautaro Martinez shënoi nga pika e bardhë (67’).

Milan u mundua shumë deri në fund, duke arritur edhe një herë që ta ngushtonte epërsinë në 2 me 3 me anë të Mateo Musacchios (71’).

Pas xhiros së 28-të, Inter është rikthyer në vendin e tretë me 53 pikë, ndërsa Milan ka rënë në të katërtin me 51 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...