Akademitë më të mira të futbollit: Barça me Messin e Xavin, Man Utd me Giggsin e Scholesin - Bota Sot
Akademitë më të mira të futbollit: Barça me Messin e Xavin, Man Utd me Giggsin e Scholesin

Futboll

Akademitë më të mira të futbollit: Barça me Messin e Xavin, Man Utd me Giggsin e Scholesin

Më: 19 mars 2019 Në ora: 14:31
Yjet e Barcelones

Cilat klube i kanë akademitë më të mira në botë dhe si duket formacionet e tyre më të mira me lojtarë nga akademia?

Akademia La Masia e Barcelonës është akademia më e njohur në botën e futbollit për prodhimin e talenteve, po ajo nuk është e vetmja e tillë.Shumë klube përreth botës kanë histori në krijimin e yjeve të ardhshëm të futbollit. Më poshtë mund t’i gjeni të listuara formacionet më të mira të klubeve më të mëdha të botës, të përbëra nga lojtarët e zhvilluara në akademi të klubeve të paktën dy vjet para se të debutojnë si profesionistë.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...