Mbrojtësi shqiptar kërkohet nga tre ekipe në Seria A - Bota Sot
Mbrojtësi shqiptar kërkohet nga tre ekipe në Seria A

Futboll

Mbrojtësi shqiptar kërkohet nga tre ekipe në Seria A

Më: 19 mars 2019 Në ora: 18:43
Kastrioti Dermaku

Kastrioti Dermaku ishte grumbulluar më parë gjatë Ligës së Kombeve, në Kombëtare nga trajneri Kristian Panuçi, por këtë herë nuk mori një ftesë, për ndeshjet e marsit ndaj Turqisë dhe Andorrës.

Edhe pse forma e tij ndeshjet e fundit me Kosencën në Serinë B italiane ka qenë e mirë, qendërmbrojtësi nuk u thërrit. Por, tashmë emri i Binakut lakohet në Serinë A, pas formës së mirë.

27-vjeçari ka qenë një shtyllë e rëndësishme për ekipin e tij, duke luajtur në 26 takime, e humbur vetëm dy të tilla. Tashmë, ai është në radarët e Bolonjës, Spalit dhe Torinos, si një alternativë e mundshme në merkato.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...