Stërvitja e Kosovës përcillet nga media të huaja dhe tifozët - Bota Sot
Stërvitja e Kosovës përcillet nga media të huaja dhe tifozët

Futboll

Stërvitja e Kosovës përcillet nga media të huaja dhe tifozët

Më: 19 mars 2019 Në ora: 19:40
Pamje nga stadiumi i Prishtines

Ndeshja miqësore e Kosovës kundër Danimarkës këtë javë ka zgjuar interesim të madh edhe nga jashtë, pasi media të huaja e kanë përcjell nga afër stërvitjen e verdhekaltërve.

Media të huaja dhe vendore, si dhe një numër i konsiderueshëm tifozësh, e përcollën nga afër stërvitjen e Kombëtares së Kosovës të martën në “Fadil Vokrri”, dy dytë para ndeshjes miqësore ndaj Danimarkës.

Bernard Challandes e stërviti ekipin “Dardan” të martën pasdite në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, për ta përgatitur për ndeshjen e së enjtes ndaj danezëve.

Gjatë stërvitjes, të pranishëm në stadium ishin disa media të huaja dhe një numër i konsiderueshëm tifozësh.

Kosova e pret Danimarkën të enjten në orën 19:00 në një ndeshje miqësore, para se ta nisë fushatën kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020 kundër Bullgarisë më 25 mars, po ashtu në kryeqytet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...