Hallakam te Shqipëria, dikush e refuzon ftesën e Panuccit, e disa tjerë nuk marrin leje nga klubet - Bota Sot
Hallakam te Shqipëria, dikush e refuzon ftesën e Panuccit, e disa tjerë nuk marrin leje nga klubet

Futboll

Hallakam te Shqipëria, dikush e refuzon ftesën e Panuccit, e disa tjerë nuk marrin leje nga klubet

Më: 19 mars 2019 Në ora: 22:47
Christian Panucci

Kombëtarja e Shqipërisë nuk po përjeton ditët më të mira të mundshme nën drejtimin e Christian Panuccit

Kombëtarja e Shqipërisë do të fillojë aventurën në kualifikmet e EURO 2020 me ndeshjet kundër Turqisë si dhe Andorras.

Por, grubullimi i lojtarëve për këto dy takime bëri shumë bujë të madhe, dhe për këtë fajtori kryesor është diktatori Christian Panucci.

Ai fillimisht nuk e lejoi Strakoshan që të vinte një ditë me vonesë në grumbullim ani pse ky i fundit në ditën që do të duhej të grumbullohej Kombëtarja kishte ndeshje me Lazion dhe ishte në portë për 90 minuta.

Për të mos mjaftuar kjo më pas vjen refuzimi i Ermir Lenjanit për të luajtur për Shqipërinë. Ky i fundit me anë të një letre publike deklaroi që nuk do të vijë të Kombëtarja derisa Panucci të jetë në krye të skuadrës.

Por, kjo nuk është e tëra pasi dy lojtarë u lënduan, Lila e Binaku. Panucci ftoi Keidi Bare, por ky i fundit nuk u lejua nga klubi i Malagas që të grumbullohej me Kombëtaren. Fatin e njejtë të Bares e kishte edhe Rey Manaj i cili poashtu nuk u lejua nga klubi i tij, Granada.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...