Rashford zgjedh rivalin si sulmuesin më të kompletuar të Premier League - Bota Sot
Rashford zgjedh rivalin si sulmuesin më të kompletuar të Premier League

Futboll

Rashford zgjedh rivalin si sulmuesin më të kompletuar të Premier League

Më: 19 mars 2019 Në ora: 23:11
Marcus Rashford

Marcus Rashford ka zbuluar admirimin e tij për Sergio Aguero-n duke e cilësuar yllin e Manchester City-t si sulmuesin më të kompletuar të Premier League. 

Argjentinasi ka shkuar historinë e Qytetarëve gjatë viteve të fundit, duke u shndërruar në një prej sulmuesve më të mirë të Europës. 

Sulmuesi i Anglisë dhe rivalëve të Manchester United, Rashford, është një tifoz i madh i 30-vjeçarit dhe aftësisë së tij për të shënuar gola. 

Aguero ka shënuar 18 herë këtë sezon në Premier League dhe Rashford tregon atë që i pëlqen më tepër tek ai: “Mendoj se edhe në një ditë të keqe, ai mund të shënojë tre apo katër gola. 

Kjo për mua është një cilësi që do ta ndërroja me çdo cilësi tjetër. Për mua është sulmuesi më i kompletuar i Premier League.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...