Tragjedi në futbollin portugez, futbollisti vdes gjatë ndeshjes - Bota Sot
Tragjedi në futbollin portugez, futbollisti vdes gjatë ndeshjes

Futboll

Tragjedi në futbollin portugez, futbollisti vdes gjatë ndeshjes

Më: 20 mars 2019 Në ora: 20:51
Pamje nga videoja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë një ndeshje futsalli në Portugali.

Futbollisti Fabio Mendes, i cili luante për skuadrën e Central Social Sao Joao ka rënë në tokë 13 minuta para përfundimit të ndeshjes.

Incidenti i habitshëm ka ndodhur në ndeshjen mes Portimonense dhe Sao Joao në Divizionin e dytë portugez të futsall.

Fotot traumatike tregojnë mjekët nga të dyja klubet duke u përpjekur të ringjallin Mendesin, ndërsa shokët e tij të shkatërruar dhe lojtarët kundërshtar qajnë dhe ngushëllojnë njëri-tjetrin.

Lojtari portugez u nxitua në spital në Portimao por u deklarua i vdekur para mbërritjes.

Kjo është tragjedia e dytë që përfshin Sao Joao në pak më shumë se një vit pasi portieri i klubit, Joao Gregorio, vdiq në një aksident me makinë në dhjetor 2017. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...