Icardi kthehet tek Interi, tifozët e mirëpresin: Le të ëndërrojmë përsëri - Bota Sot
Icardi kthehet tek Interi, tifozët e mirëpresin: Le të ëndërrojmë përsëri

Futboll

Icardi kthehet tek Interi, tifozët e mirëpresin: Le të ëndërrojmë përsëri

Më: 21 mars 2019 Në ora: 13:55
Mauro Icardi

Duke pritur për të kuptuar se çfarë do të ndodhë në të ardhmen e tij, Mauro Icardi është kthyer në trajnim me Interin në “Appiano Gentile”. Fillimi i pranverës solli një frymë paqeje në shtëpinë zikaltër, me sulmuesin argjentinas, i cili në mëngjes u prit me entuziasëm nga disa tifozë në kthimin e tij në kampin stërvitor. 

Siç raportohet nga “Sky Sport”, ish-kapiteni i Interit u stërvit fillimisht në palestër me shokët e tij, para se të shkonte në fushë dhe të vijonte punën me një trajner, duke kryer disa ushtrime të personalizuara për të përmirësuar gjendjen e tij fizike. Seanca përfundoi me fizioterapi për problemin e gjurit.

Mungonin lojtarët e angazhuar me ekipet kombëtare përkatëse, duke përfshirë në veçanti kroatët Perisic dhe Brozovic, ndoshta dy shokët e ekipit zikaltër, me të cilët Ikardi po përjeton marrëdhëniet më të këqija.

Për t'i dhënë një buzëqeshje argjentinasit ishin disa tifozë, të cilët u shfaqën në “Appiano” me një baner shumë të qartë: "Le të ëndërrojmë përsëri. Mirë se kthehesh Maurito"! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...