Xhaka i prek të gjithë me gjestin e tij - Bota Sot
Xhaka i prek të gjithë me gjestin e tij

Futboll

Xhaka i prek të gjithë me gjestin e tij

Më: 21 mars 2019 Në ora: 14:57
Granit Xhaka

Sot është dita ndërkombëtare e “Sindromws Down” dhe futbollisti me origjinë shqiptare Granit Xhaka ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm.

“Unë kam një lidhje speciale me Julianin. Në klub ai erdhi në fushë si një maskotë dhe unë menjëherë vura re që kishim një lidhje të bukur. Juliani është vërtetë një djalosh që i tërheqë njerëzit, që sjell buzëqeshje dhe qesh me të gjithë. E vetmja alternativë që të ngelet është të luash me të”, ka thënë Xhaka.

Shohim që përveçse një futbollisti me talent të madh, Xhaka është dhe një futbollist me një zemër të madhe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...