“Kosova na shënoi gola sa pranuam gjithë vitin e kaluar” - Bota Sot
“Kosova na shënoi gola sa pranuam gjithë vitin e kaluar”

Futboll

“Kosova na shënoi gola sa pranuam gjithë vitin e kaluar”

Më: 21 mars 2019 Në ora: 22:25
Age Hareide

Danimarka erdhi për t’u stërvitur në Kosovë, por ndeshja miqësore doli të jetë një stërvitje mjaftë e vështirë për ta sepse në stadiumin “Fadil Vokrri”, Dardanët ishin duke fituar 2-1 deri në minutën e fundit, para se Pierre-Emile Hoejbjerg të shënojë për 2-2 në minutën e 91’.

Pas ndeshjes trajneri i Danimarkës, Age Hareide pohoi se kjo ishte një ndeshje mjaft e vështirë dhe se nuk e kishte pritur një gjë të tillë.

“Mendoj që ishte një lloj thirrje zgjimi për të tërë neve, sepse nuk bën të dalim në fushë të pa përgatitur 100% për ndeshjen. Mirëpo mirë që kjo na ndodhi sonte, e jo në ndonjë ndeshje kualifikuese. E mira e së mirës është që lojtarët nuk deshën të humbim këtë ndeshje dhe ashtu ndodhi arritën ta barazonin rezultatin”, u shpreh trajneri i Danimarkës.

“Dua të them përsëri se ka qenë një ndeshje e mirë stërvitore. Kam thënë edhe dje, që Kosova ka lojtarë të mirë, ka luajtur mirë në të gjitha pozicionet. Në Evropë nuk duhet të lejohet një gjë e tillë. Kemi pranuar 2 gola sa kemi pranuar tërë vitin e kaluar. Edhe njëherë dua të them se Kosova ka luajtur mjaftë mirë sonte”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...