Momenti kur ‘Fadil Vokrri’ mori pamje madhështore ndaj Danimarkës - Bota Sot
Momenti kur ‘Fadil Vokrri’ mori pamje madhështore ndaj Danimarkës

Futboll

Momenti kur ‘Fadil Vokrri’ mori pamje madhështore ndaj Danimarkës

Më: 21 mars 2019 Në ora: 23:11
Stadiumi ‘Fadil Vokrri’

Derisa lojtarët po dhuronin paraqitje mbresëlënëse në fushë ndaj Danimarkës, tifozët në tribuna u përkujdesën për të krijuar diçka speciale.

Në pjesën e dytë, të gjithë tifozët në ‘Fadil Vokrri’ me telefonat e tyre, i dhanë një pamje të bukur stadiumit, si një falënderim për lojtarët që po i arkëtonin me paraqitje në fushë.

Ndeshja mes Kosovës dhe Danimarkës përfundoi barazim 2:2, me mysafirët që golin që i shpëtoi nga humbja e shënuan në minutat e fundit të ndeshjes.

Përballja e radhës e Kosovës është më 25 mars, kur në ‘Fadil Vokrri’ pret Bullgarinë për të nisur ciklin eliminator për Kampionatin Evropian të vitit 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...