Ajax, Tagliafico: Ja si do ta ndalim Ronaldo-n - Bota Sot
Ajax, Tagliafico: Ja si do ta ndalim Ronaldo-n

Futboll

Ajax, Tagliafico: Ja si do ta ndalim Ronaldo-n

Më: 22 mars 2019 Në ora: 08:06
Nicolas Tagliafico

Mbrojtësi i Ajax-it, Nicolas Tagliafico, ka folur për "Mundo Deportivo" në lidhje me sfidën e dyfishtë që e pret ekipin e tij kundër Juventus-it në Champions League. 

Holandezët kanë eliminuar Real Madrid-in në 1/8-at dhe tani do të kërkojnë të arrijnë një tjetër rezultat të bujshëm në çerekfinale. 

"Si do të përgatitemi për Juventus-in? Me të njëjtin entuziazëm që kemi patur kundër Real Madrid. Cristiano Ronaldo? Duhet ta ndalim si ekip", ka thënë Tagliafico.

"Duhet të kërkojmë të zotërojmë sa më shumë të jetë e mundur topin dhe të kontrollojmë ndeshjen. Nuk do të jetë e lehtë, por do të kemi 180 minuta në dispozicion".  

Ndeshja e parë do të luhet në Amsterdam më 10 prill, ndërsa ajo e kthimit do të luhet në Torino më 16 prill.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...