Bullgaria mezi ia merr një pikë Malit të Zi, po duket kafshatë e lehtë për Kosovën - Bota Sot
Bullgaria mezi ia merr një pikë Malit të Zi, po duket kafshatë e lehtë për Kosovën

Futboll

Bullgaria mezi ia merr një pikë Malit të Zi, po duket kafshatë e lehtë për Kosovën

Më: 22 mars 2019 Në ora: 20:16
Pamje nga ndeshja

Bullgaria mezi ka arritur ta merr një pikë në përballjen e parë kualifikuese me Malin e Zi. Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1 me dy golat e shënuar në pjesën e dytë.

Mugosa shënoi për malazezët në start të pjesës së dytë, ndërkaq nga penalltia Nedelev barazoi në minutën e 82.

Ndeshja ishte tejet monotone dhe me pak raste, ndërsa nga më të mirët në fushë ishte Fatos Beqiraj që luajti për Malin e Zi.

Në bazë të paraqitjes, Bullgaria po duket kafshatë e lehtë për Kosovën me të cilën do të përballet këtë të hënë në “Fadil Vokrri”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...