Ja të gjitha rezultatet e Shqipërisë së Panuccit - Bota Sot
Ja të gjitha rezultatet e Shqipërisë së Panuccit

Futboll

Ja të gjitha rezultatet e Shqipërisë së Panuccit

Më: 23 mars 2019 Në ora: 10:51
Christian Panucci

Nuk ka zgjatur as dy vite qëndrimi i Christian Panuccit në krye të Kombëtares Shqiptare.

FSHF, në mëngjesin e së shtunës përmes një komunikate ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin italian, Christian Panucci.

Christian Panucci ishte prezantuar si trajner i Shqipërisë në korrik të vitit 2017, duke zëvendësuar të larguarin Gianni de Biasi.

Ndeshja e parë e Panuccit në krye të Shqipërisë ishte e shtatorit të vitit 2017, në fitoren 2:0 ndaj Lihtenshtajnit.

45 vjeçari, gjatë kësaj periudhe ka drejtuar Shqipërinë në 15 ndeshje, duke arritur vetëm katër fitore, dy barazime dhe nëntë humbje.

Rezultatet e Shqipërisë nën drejtimin e Panuccit:

Shqipëri 2:0 Lihtenshtajn

Maqedoni 1:1 Shqipëri

Spanjë 3:0 Shqipëri

Shqipëri 0-1 Itali

Turqi 2:3 Shqipëri

Shqipëri 0-1 Norvegji

Shqipëri 0-3 Kosovë

Shqipëri 1:4 Ukrainë

Shqipëri 1:0 Izrael

Skoci 2:0 Shqipëri

Shqipëri 0-0 Jordani

Izrael 2:0 Shqipëri

Shqipëri 0-4 Skoci

Shqipëri 1:0 Uells

Shqipëri 0-2 Turqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...