Giroud në mesin e legjendave franceze - Bota Sot
Giroud në mesin e legjendave franceze

Futboll

Giroud në mesin e legjendave franceze

Më: 23 mars 2019 Në ora: 11:26
Olivier Giroud

Oliver Giroud ka shënuar një gol në fitoren e Francës 1-4 ndaj Moldavisë.

Ky gol ka bërë që sulmuesi karakteristik të futet në mesin e legjendarëve të “Gjelave”.

Giroud e ka barazuar Trezeguet në historinë e golashënuesve më të mirë në histori të Francës.

Sulmuesi i Chelseat ka bërë 34 gola me Francën dhe është vetëm shtatë gola larg Platinis që rënditet në pozitën e dytë.

Thierry Henry mbetet golashënuesi më i mirë në historinë e përfaqësueses së Francës me 51 gola.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...