Fatkeqësi kineze, Milan nis negociata të reja me UEFA-n për FFP-në - Bota Sot
Fatkeqësi kineze, Milan nis negociata të reja me UEFA-n për FFP-në

Futboll

Fatkeqësi kineze, Milan nis negociata të reja me UEFA-n për FFP-në

Më: 23 mars 2019 Në ora: 12:28
Pronarët e Milanit

Milan dhe UEFA janë në negociata për të hartuar një zgjidhje më të thjeshtë financiare për Fair Play në vend se të paraqesin një apel të ri në CAS.

Kuqezinjtë u gjetën në shkelje të rregulloreve të FFP dhe u urdhëruan të shkëputen madje deri në vitin 2020-21 ose të rrezikojnë të përjashtohen nga turnetë evropiane.

Pronarët e rinj të Milanit, Elliott Management, argumentojnë se nuk duhet të dënohen për gabimet e administratës së mëparshme, e drejtuar Yonghong Li.

Ata po kërkojnë më shumë kohë për të rregulluar bilancet, pasi mënyra e vetme e vërtetë për të arritur këtë do të ishte shitja praktikisht e të gjithë lojtarëve të tyre më të mirë.

Pasi fituan në apelin e mëparshëm në Tribunalin e Arbitrazhit për Sport (i njohur si TAS ose CAS) për të fituar pjesëmarrjen në Europa League të këtij sezoni pas përjashtimit, avokatët e Milanit janë të tunduar të ndjekin në atë drejtim përsëri.

Corriere della Sera, La Repubblica dhe shumë gazetat italiane shkruajnë se Milani po negocion me UEFA-n për të shmangur veprimet më të kushtueshme ligjore, në vend që të përpiqen të zhvillojnë një marrëveshje mes tyre për të zgjatur kohën në dispozicion për të balancuar financat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...