E tmerrshme: Edin Dzeko përjashtohet nga Roma - Bota Sot
E tmerrshme: Edin Dzeko përjashtohet nga Roma

Futboll

E tmerrshme: Edin Dzeko përjashtohet nga Roma

Më: 23 mars 2019 Në ora: 13:56
Edin Dzeko

Edin Dzeko është pranë përjashtimit nga Roma. Boshnjaku i cili është i grumbulluar me Kombëtaren e tij pati një sherr të ashpër në me El Shaarawy-n në fund të ndeshjes me Spal-in.

Sipas “Corriere dello Sport”, Dzeko pritet të përjashtohet në ndeshjen ndaj Napolit e cila do të zhvillohet në datën 31 mars.

Ndërkohë Roma pritet të nxjerrë në shitje numrin 9 ne fund te sezonit teksa nuk është i kënaqur dhe nga forma e tij këtë sezon me vetëm 7 gola në Serina A.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...