Nga Gjermania në Brazil, konfirmohet largimi i parë te Bajerni - Bota Sot
Nga Gjermania në Brazil, konfirmohet largimi i parë te Bajerni

Futboll

Nga Gjermania në Brazil, konfirmohet largimi i parë te Bajerni

Më: 23 mars 2019 Në ora: 14:35
Bayern Mynhen

Mbrojtësi brazilian i Bajernit, Rafinja, do të rikthehet në Brazil pas më shumë se 14 vite “shtegtim” në Europë. Media braziliane “Esporte” ka konfirmuar se 33-vjeçari ka firmosur një para-kontratë në me klubin e Flamengos.

Rafinja do t’i bashkohet klubit nga Rio De Zhaneiro më datë 1 qershor, periudhë në të cilën në Brazil hapet merkato 1 mujore e qershorit. Kontrata e re mbrojtësit është e vlefshme për dy sezone.

Pjesa dërrmuese e qëndrimit të Rafinjës në Europës, ka qenë në Gjermani, shtet ku dhe ka marrë nënshtetësinë pasi ka plotësuar kushtet e natyralizimit në 13 vite qëndrim, ku ka luajtur për pesë sezone me Shalken dhe tetë me Bajernin e Mynihut. Ndërkohë ka pasur dhe një përvojë të shkurtër 1 vjeçare në Serie A me skuadrën e Xhenoas në sezonin 2010/2011.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...