Mediat në Itali nuk kanë të ndalur, shkruajnë për Panuccin - Bota Sot
Mediat në Itali nuk kanë të ndalur, shkruajnë për Panuccin

Futboll

Mediat në Itali nuk kanë të ndalur, shkruajnë për Panuccin

Më: 23 mars 2019 Në ora: 16:24
Panucci

Pas rezultateve të dobëta të treguar me Kombëtaren e Shqipërisë, FSHF ka vendosur që ta shkarkoi trajnerin Panucci.

Pas 15 ndeshje me nëntë humbje dhe humbjen e mbrëmshme ndaj Turqisë FSHF ka vendosur që ta ndërpres bashpunimin me selektorin italian.

“Lajmin e ka dhënë federata menjëherë pas humbjes 2-0 ndaj Turqisë, shkruan “La Gazzetta Dello Sport”, që më pas vijon “Humbja shtëpiake me Turqinë ka sjellë shkarkimin e Panuçit, që zëvendësoi në këtë detyrë Xhani De Biazin. Kombëtaren do ta drejtojë Ervin Bulku dhe Sulejman Mema”.

Edhe “Sportmediaset.it” ka njoftuar shkarimin e Panuccit.

“Mbyllet në më pak se dy vite aventura e Panuccit në stolin e Shqipërisë. Fatale për teknikun italian ishte humbja ndaj Turqisë në ndeshjen e parë të grupit H të eliminatoreve të Euro 2020”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...