Tifozët tallen me yllin e Kosovës: Pash Zotin çone dikush te dajtë të hënën - Bota Sot
Tifozët tallen me yllin e Kosovës: Pash Zotin çone dikush te dajtë të hënën

Futboll

Tifozët tallen me yllin e Kosovës: Pash Zotin çone dikush te dajtë të hënën

Më: 24 mars 2019 Në ora: 00:07
Edon Zhegrova

Edon Zhegrova ishte lojtari më i kritikuar nga tifozët në barazimin 2-2 të Kosovës ndaj Danimarkës

Kosova luajti baraz 2-2 me Danimarkën në një ndeshje miqësore që u zhvillua në stadiumin mitik, Fadil Vokrri.

Edon Zhegrova në këtë takim u inkuadrua në pjesën e dytë duke zëvendësuar Milot Rashicën.

19 vjeçari bëri një paraqitje zhgënjyese dhe ishte fajtor për njërin nga golat që e pësoi Kosova.

Zhegrova në shumicën e rasteve u tregua egoist dhe pas ndeshjes është kritikuar me të madhe nga tifozët e Kosovës.

E madje një tifoz ka një kërkesë të përçudshme për ndeshjen e ardhshme të Kosovës ndaj Bullgarisë që luhet të hënën me fillim nga ora 20:45.

Image

Ky tifoz ka kërkuar që dikush ta çojë Zhegrovën te dajtë të hënën në mënyrë që ai të mos ketë mundësi që të luajë për Kosovën në ndeshjen kundër Bullgarisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...