Statistikat Shqipëri - Andorrë - Bota Sot
Statistikat Shqipëri - Andorrë

Futboll

Statistikat Shqipëri - Andorrë

Më: 25 mars 2019 Në ora: 17:58
Ilustrim

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme ndeshjen e dytë në Grupin H eliminator të Euro 2020 në transfertë me Andorrën.

Kjo sfidë do të luhet në orën 20:45 dhe do të jetë e katërta mes dy kombëtareve.

Shqipëria dhe Andorra janë përballur 3 herë më parë mes tyre, ku kuqezinjtë kanë 2 fitore (3-0 dhe 1-0), ndërsa kundërshtarët vetëm 1 (2-0).

Kujtojmë që prej asaj humbjeje me rezultatin 2-0 në Andorrë në vitin 2002 u shkarkua nga stoli i Kombëtares ish-trajneri Sulejman Demollari.

Ai ishte i trajneri i fundit shqiptar që ka drejtuar kuqezinjtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...