Formacionet zyrtare: Kosovë – Bullgari - Bota Sot
Formacionet zyrtare: Kosovë – Bullgari

Futboll

Formacionet zyrtare: Kosovë – Bullgari

Më: 25 mars 2019 Në ora: 19:21
Foto nga ndeshja e kaluar

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Kosovë – Bullgari.

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për kualifikimet e kampionatit evropian 2020.

Dy kombëtaret që do të zbresin sot në ‘Fadil Vokrri’ garojnë në grupin A, me Anglinë, Çekinë dhe Malin e Zi.

Kjo do të jetë ndeshja e parë kualifikuese për një evropian, për kombëtaren e Kosovës.

Kosova futet në këtë takim pas një ecurie fenomenale, në 11 ndeshje pa humbje dhe synon fitoren para tifozëve të vet.

Më poshtë formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...