Tifozi bullgar provokon në Prishtinë, i çon tre gishta! - Bota Sot
Tifozi bullgar provokon në Prishtinë, i çon tre gishta!

Futboll

Tifozi bullgar provokon në Prishtinë, i çon tre gishta!

Më: 25 mars 2019 Në ora: 23:50
Tifozi bullgar

Bullgaria sonte e ka marrë një pikë pa meritë në Prishtinë pas barazimit 1-1 me Kosovën në kuadër të ciklit eliminator për “Euro 2020”.

Kosova në këtë ndeshje ka qenë më e mirë në çdo aspket, megjithatë fati nuk ishte me neve.

Për ta përcjellë ndeshjen në “Fadil Vokrri” kishin udhëtar edhe një numër i tifozëve bullgarë.

Ata para ndeshjes kanë qëndruar në disa lokale të Prishtinës ku janë dëfryer.

Megjithatë, njëri nga ata tifoz ka provokuar duke i ngritur tre gishtërinj, shenjë e serbëve dhe provokim i rëndë për shqiptarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...