Me barazimin e sotëm, Kosova lë mbrapa Gjermaninë, Brazilin, Spanjën e Francën - Bota Sot
Me barazimin e sotëm, Kosova lë mbrapa Gjermaninë, Brazilin, Spanjën e Francën

Futboll

Me barazimin e sotëm, Kosova lë mbrapa Gjermaninë, Brazilin, Spanjën e Francën

Më: 26 mars 2019 Në ora: 00:23
Përfaqësuesja e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka debutuar në ciklin eliminator të Kampionatit Evropian “Euro 2020” me një barazim kundër Bullgarisë.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova ka barazuar 1:1 me Kombëtaren e drejtuar nga Petar Hubchev.

Kosova ndodhet në Grupin A me Kombëtare si Bullgaria, Anglia, Çekia dhe Mali i Zi.

Ndërkaq, me barazimin e sontëm, Kosova renditet në vendin e tretë me një pike të grumbulluar.

Kështu, djelmoshat e Bernard Challandes e dërgojnë numrin e ndeshjeve pa humbje në 12 duke lënë mbrapa Kombëtare si Brazili, Anglia, Gjermania, Franca, Belgjika e Franca.

Image

Për suksesin e Kosovës tani ka shkruar edhe kompania e basteve “bet365”, duke listuar ndeshjet pa humbje të skuadrave në nivel ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...