Njihuni me pasurinë ‘marramendëse’ të Messit, nuk do ta besoni sa fiton për 1 orë - Bota Sot
Njihuni me pasurinë ‘marramendëse’ të Messit, nuk do ta besoni sa fiton për 1 orë

Futboll

Njihuni me pasurinë ‘marramendëse’ të Messit, nuk do ta besoni sa fiton për 1 orë

Më: 26 mars 2019 Në ora: 10:42
Foto ilustrim

Ndërsa Forbes ka listuar Messin në radhën e 100 atletëve me fitime më të mëdha për vitin 2018, me të ardhura prej 112 milionë dollarë fitimesh, duke e bërë futbollistin me fitime më të mëdha në botë. Ai kishte 4 milionë dollarë më shumë sesa Ronaldo dhe 12 milionë dollarë më shumë se Neymar.

Ndërsa kontratat e tij e re do fusë në listën e sportistëve më të pasur në planet gjatë viteve të ardhshme.

Me kontratën e re, argjentinasi pritet të fitojë një shifër prej 500.000 paund në javë.

E përllogaritur Messi përfiton plot 71.429 mijë paund në ditë, ose e thënë ndryshe 2.760 mijë paund në orë.

Është e vështirë të krahasohet pikërisht për shkak të rregullave të ndryshme tatimore dhe shpërblimeve, por ai është ndoshta lojtari i dytë më i paguar në Evropë pas Neymar.

Para nënshkrimit të kontratës, Messi kishte një vlerë prej 336.000 paund.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...