Gazeta serbe nga inati emrin e Kosovës e shkruan që as mendja s’ta kap!  - Bota Sot
Gazeta serbe nga inati emrin e Kosovës e shkruan që as mendja s’ta kap! 

Futboll

Gazeta serbe nga inati emrin e Kosovës e shkruan që as mendja s’ta kap! 

Nga: Kemajl Goca Më: 26 mars 2019 Në ora: 11:34
Gazeta serbe nga inati emrin e Kosovës e shkruan që as mendja s’ta kap! 

Po kjo Kosovë po fut frikë të madhe edhe të kombëtaret tjera të Evropës! Rezultatet fantastike, barazimi në miqësore 2:2 me Danimarkën dhe 1:1 me Bullgarinë, në kuadër të Kampionatit Evropian në futboll, janë sinjale se Kosova është Brazili i dytë. Dhe shih habinë, gazeta serbe ‘Sportski Zurnal’, nuk i përmbahet etikës profesionale, pothuajse i zihet fryma apo ngufatet nga barazimi i Kosovës, shkruan me një primitivizëm.

Turpi i një gazetës sportive e veshur me petkun e nacionalizmit të shfrenuar, harron se Kosova është shtet i njohur ndërkombëtarisht. Ata me pak rreshta e mohojnë Kosovën, por assesi rezultatin e saj dhe ky barazim i ka goditur rëndë shumë rëndë. “Shqipëria ka arritur triumfin e pritur në Andorrë, ndërsa e ashtuquajtura Kovoso fitoi një pikë kundër bullgarëve të dobët”, shkruan ‘Sportski Zurnal’.

Nga inati i këtij barazimit të madh, as emrin Kosova nuk kanë mundur të shkruan mirë kjo gazetë sportive serbe, duke e bërë Kovoso! Sa të paskrupullt janë serbët! Kështu është kur të kap sikleti!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...