UEFA shkruan për Kosovën, numëron... - Bota Sot
UEFA shkruan për Kosovën, numëron...

Futboll

UEFA shkruan për Kosovën, numëron...

Nga: K. G. Më: 26 mars 2019 Në ora: 13:27
Pamje nga ndeshja

Kombëtarja e Kosovës bëri senzacion në debutimin e saj në kualifikueset e Kampionatit Evropian në futboll.
“Kosova 1-1 Bullgari. Kosova siguroi një pikë në debutimin e saj në kualifikimet në EURO dhe për të vazhduar pamposhtmërinë e tyre në 12 ndeshje”, shkruan mes të tjera faqja e UEFA-së. 
Ky barazim ka fascinuar të gjithë veçmas për lojën dhe raste që krijoi Kosova, por që ka qenë e pafat që të triumfojë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...