Luis Enrique braktis Spanjën, niset drejt familjes së tij - Bota Sot
Luis Enrique braktis Spanjën, niset drejt familjes së tij

Futboll

Luis Enrique braktis Spanjën, niset drejt familjes së tij

Më: 26 mars 2019 Në ora: 14:45
Luis Enrique

Spanja do të përballet me Maltën për kualifikueset e Euro 2020, por këtë ndeshje në bankinë nuk do të jetë trajneri Luis Enrique.

“Zyrtare | Iu informojmë se trajneri ynë, Luis Enrique Martinez nuk do të jetë për ndeshje e sotme për motive familjare. Ne kërkojmë liri veprimi dhe respekt për privatësinë e tij. Trajneri i dytë, Robert Moreno do të udhëheqë ekipin sonte”, thuhet në deklaratën zyrtare të federatës spanjolle.

Ende nuk dihen motivet qarta të largimit të trajnerit Enrique pranë familjes së tij, teksa Spanja i është besuar ndihmësit të tij, Roberto Moreno.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...