U tërhoq shorti për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës - Bota Sot
U tërhoq shorti për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Futboll

U tërhoq shorti për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Më: 26 mars 2019 Në ora: 15:01
Pamje nga shorti

Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave.

Fillimisht përfaqësuesit e klubeve i përshëndetën Vjollca Krasniqi, kryetare e Komisionit për futbollin e femrave dhe njëherësh anëtare e KE të FFK-së dhe Valbona Gashi-Uka, shefe e futbollit të femrave.

Me këtë rast u bë e ditur edhe data e fillimit të stinorit pranveror për Ligën U16, e cila do të nisë më 6 prill. Ndërkohë, në bazë të shortit në gjysmëfinale do të takohen Mitrovica – Feronikeli dhe Kosova (P) – Liria. Ndeshjet e para zhvillohen më 17 prill, derisa ato të kthimit më 24 prill.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...