Shqipëria U-19 pëson humbje përballë Maqedonisë - Bota Sot
Shqipëria U-19 pëson humbje përballë Maqedonisë

Futboll

Shqipëria U-19 pëson humbje përballë Maqedonisë

Më: 26 mars 2019 Në ora: 16:01
Shqipëria U-19

Shqipëria U-19 është mundur në Ohër, në miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut.

Të besuarit e Nevil Dedes u mposhtën me rezultatin 2-1, ndërsa golin e vetëm për kuqezinjtë e shënoi Armando Broja pas 10 minutash lojë.

Por rezultati u barazua në fundin e pjesës së parë nga Jeton Dauti dhe në pjesën e dytë një penallti vendosi ndeshjen. Agron Elezi ishte ai që shënoi nga pika e bardhë për kundërshtarin.

Kjo ishte miqësorja e dytë brenda pak ditësh për 19-vjeçarët, ndërsa ndeshjen e parë të zhvilluar në stadiumin e Korçës, Shqipëria U-19 barazoi me rezultatin 1-1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...