E përzuri Milani, Mirabelli pranë Bologna-s - Bota Sot
E përzuri Milani, Mirabelli pranë Bologna-s

Futboll

E përzuri Milani, Mirabelli pranë Bologna-s

Më: 26 mars 2019 Në ora: 16:57
Massimiliano MIrabelli

Bologna po kërkon një drejtor sportiv të ri për sezonin e ardhshëm.

Sipas "Tuttomercatoweb", dejtori aktual Riccardo Bigon do të largohet në fund të sezonit nga kuqeblutë, dhe tashmë klubi po kërkon të gjejë zëvendësuesin e tij.

Në listë janë disa emra si ish drejtori sportiv i Romë Walter Sabatini dhe Perinetti, por ekziston mundësia që këtë post ta marrë edhe Massimiliano MIrabelli.

Mirabelli u shkarkua nga Milani sezonin që lamë pas pasi shkeli rregullat e Fair Play finaciar teksa afroi në vitin 2017 plot 11 futbollistë të rinjë te kuqezinjtë, ku dhe për ktë arsye Milani u gjobit me gjobë nga UEFA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...