Capello: Messi është gjeni, Ronaldo ka klas - Bota Sot
Capello: Messi është gjeni, Ronaldo ka klas

Futboll

Capello: Messi është gjeni, Ronaldo ka klas

Më: 13 prill 2019 Në ora: 10:27
Messi-Ronaldo

Fabio Capello ka folur me lavdata për dy yjet e futbollit Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldon.

Fabio Capello, i cili ditë më parë tha se Leo është gjeni, për dalim nga Ronaldo që nuk e mohon se është lojtar fantastik.

Ai është kthyer të mbrojë atë që tha ditë më parë.

"Ata janë të dy lojtarë të mëdhenj, njëri është gjeni dhe tjetri është në një tjetër klas. Diferenca është shumë e madhe, sepse gjeniu bën disa gjëra që nuk mendoni se mund të bëhen", tha Capello.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...