Juventusi mendon ta shesë Dybalan për ta blerë talentin Joao Felix - Bota Sot
Juventusi mendon ta shesë Dybalan për ta blerë talentin Joao Felix

Futboll

Juventusi mendon ta shesë Dybalan për ta blerë talentin Joao Felix

Më: 15 prill 2019 Në ora: 14:32
Paulo Dybalan

Drejtuesit e Juventusit po mendojnë të bëjnë ndryshime të mëdha në skuadër.

Joao Felix është një nga lojtarët më të talentuar të futbollit evropian dhe nga ai pritet të bëhet një yll i këtij sporti.

19-vjeçari po shkëlqen me paraqitjet e tij te Benfica dhe është skuadra e Juventusit ajo që i është vënë pas.

“Zonja e Vjetër” është një nga skuadrat më të interesuar për momentin dhe është gati të shesë Paulo Dybalan për të siguruar portugezin.

Sipas Tuttosport, Felix nuk do të refuzonte transferimin te Juve edhe për shkakun që do të luante përkrah një lojtari si Cristiano Ronaldo.

Ky transferim do t’i kushtonte Juventusit, plot 120 milionë euro dhe me paratë e shitjes së Dybalas, drejtuesit e klubit do të investojnë në 19-vjeçarin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...