Marotta sqaron të ardhmen e Spallettit dhe Mauro Icardit - Bota Sot
Marotta sqaron të ardhmen e Spallettit dhe Mauro Icardit

Futboll

Marotta sqaron të ardhmen e Spallettit dhe Mauro Icardit

Më: 15 prill 2019 Në ora: 15:42
Marotta sqaron të ardhmen e Spallettit dhe Mauro Icardit

Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta, në një intervistë për “Rai Sport”, ka shtyrë çdo vendim lidhur me të ardhmen e Mauro Icardit për në fund të sezonit.

“Vlerësimet do të bëhen në momentin e duhur, për ne është një lojtar i rëndësishëm, por përcaktuese do të jetë edhe dëshira e tij”, theksoi Marotta.

Më pas ai u ndal të fliste edhe për trajnerin aktual të zikaltërve Luciano Spalletti.

“Është e drejtë që t’i japim besim Spallettit,  ka krijuar një strukturë në skuadër, zërat për Conten lindin nga fakti që ai është një trajner fitues dhe është në merkato, por Spalletti ka edhe dy vite kontratë me Interin”, deklaroi administratori i deleguar i zikaltërve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...