Po vuan te Milani, ylli sulmit kërkohet me ngulm në Madrid - Bota Sot
Po vuan te Milani, ylli sulmit kërkohet me ngulm në Madrid

Futboll

Po vuan te Milani, ylli sulmit kërkohet me ngulm në Madrid

Më: 16 prill 2019 Në ora: 10:02
Jesús Joaquín Fernández Sáenz de la Torre

Sulmuesi i majtë shkëlqeu sezonin e shkuar, duke ngjallur interesin e shumë klubeve të mëdha në Europë. Ndërkohë që këtë vit ka pasur probleme, i ndikuar edhe nga dëmtimet, duke mos qenë në formën e tij më të mirë, duke luajtur në 29 ndeshje në Serie A dhe ka shënuar vetëm 5 gola.

Tek Milan, 25-vjeçari konsiderohet si një nga lojtarët kryesorë, por projekti i paqartë për sezonin e ardhshëm ka bërë që ai të shikohet si një mundësi e mirë për të arkëtuar të ardhura.

Për këtë, media spanjolle “Fischajes.net” ka bërë me dije se Atletico Madrid po e shqyrton me kujdes situatën e tij dhe trajneri Diego Simeome e pëlqen shumë lojtarin spanjoll, Për të cilin do e konkretizojnë interesin shumë shpejt me një takim me drejtuesit e “Djallit” dhe përfaqësuesin e lojtarit.

Për Suso prej kohësh interes ka edhe Manchester United dhe me afrimin e merkatos në klubin kuqezi pritet që të mbërrijë një ofertë zyrtare nga të dy këta skuadra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...