Reagojnë protagonistët pas fitores ndaj Man United - Bota Sot
Reagojnë protagonistët pas fitores ndaj Man United

Futboll

Reagojnë protagonistët pas fitores ndaj Man United

Më: 16 prill 2019 Në ora: 23:57
Barcelona

Barcelona ka mposhtur Manchester United 3-0 në Camp Nou falë dygolëshit fantastik të Lionel Messi-t në pjesën e parë dhe Coutinho-s në të dytën. 

Pas ndeshjes kanë folur protagonistët:

Lionel Messi: “Ishte spektakolare. Kjo është Barcelona e vërtetë. Në minutat e para ishim pak të ftohtë dhe nervozë, por më pas erdhën golat dhe bëmë një paraqitje fantastike.”

Sergio Busquets: “Është e vërtetë se kemi kaluar tre sezone pa luajtur në gjysmëfinale, por nuk kemi menduar negativisht. E dinim se kishim një rezultat të mirë, por asgjë nuk kishte përfunduar. Ruajtëm rrjetën e paprekur, diçka shumë e rëndësishme. Ja kemi bërë të vështirë kundërshtarit të sulmojë. Shpresojmë të vazhdojmë kështu.”

Trajneri Ernesto Valverde: “Kjo është Champions League. Asgjë nuk është e sigurt dhe nuk ka asnjë rezultat në ndeshjen e parë që të garanton kualifikimin. Liverpool është favorit ndaj Portos, por do të shohim nesër.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...