Manchester United për gjynah, kjo gjë po i ndodhë për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve - Bota Sot
Manchester United për gjynah, kjo gjë po i ndodhë për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve

Futboll

Manchester United për gjynah, kjo gjë po i ndodhë për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve

Më: 17 prill 2019 Në ora: 09:49
Pamje nga ndeshja

Manchester United mbrëmë u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Barcelona me rezultat të përgjithshëm prej 4-0

Manchester United që në 1/16 e kishte eliminuar befasisht Parisin, nuk arriti që ta bënte një gjë të tillë edhe në çerekfinale ndaj Barcelonës.

Barcelona doli të jetë arrë e fortë për klubin e njohur anglez që për herë të parë në histori në fazën e eliminimit direkt mposhtet me rezultat të përgjithshëm prej 4-0.

Ndryshe, United rrezikon që edicionin e ardhshëm të mos jetë pjesë e Ligës së Kampionëve pasi aktualisht është në vendin e gjashtë në Premier Ligë me 64 pikë, dy më pak se Arsenali dhe Chelsea që kanë nga 66 pikë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...