Allegri e konfirmon: Do të qëndroj te Juventusi - Bota Sot
Allegri e konfirmon: Do të qëndroj te Juventusi

Futboll

Allegri e konfirmon: Do të qëndroj te Juventusi

Më: 17 prill 2019 Në ora: 14:49
Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri nuk e ka ndërmend të largohet nga Juve.

As eliminimi i mbrëmshëm nga Liga e Kampionëve nuk e lëkund Massimiliano Allegrin, i cili është i vendosur për të qëndruar te bardhezinjtë.

Në Serie A, Juves po i ecën mirë dhe është në prag të titullit të tetë radhazi, por ajo që i mungon këtij ekipi është suksesi në Evropë. Ndonëse me Cristiano Ronaldon në ekip, Juventusi mbrëmë u eliminua nga Ajaxi, që e dominoi skuadrën italiane në shtëpinë e saj.

Allegri ka konfirmuar që do ta vazhdojë projektin me Juven edhe pasi të mbyllet ky stinor.

“Me presidentin Agnelli kemi folur edhe më parë. Ja kam komunikuar atij vendimin tim që unë të qëndroj te Juventusi. Gjithsesi, në ditët në vazhdim, për çdo rast do takohemi sërish”, deklaroi Allegri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...