Chelsea, Sarri do të zëvendësohet nga një spanjoll - Bota Sot
Chelsea, Sarri do të zëvendësohet nga një spanjoll

Futboll

Chelsea, Sarri do të zëvendësohet nga një spanjoll

Më: 17 prill 2019 Në ora: 17:43
Maurizio Sarrii

Aventura e Maurizio Sarri-t në drejtim të Chelsea-t duket se do të mbarojë në fundin e këtij sezoni. 

Sipas "Daily Record", kandidati favorit për të marrë vendin e ish-trajnerit të Napoli-t është Javi Gracia i Watford-it, i cili ka drejtuar Malaga-n dhe Rubin Kazan-in në të kaluarën. 

Spanjolli ka marrë drejtimin e verdhezinjve në janarin e 2018-ës dhe ka grumbulluar 23 fitore, 11 barazime dhe 21 humbje në total. 

Gjithashtu, 48-vjeccari ka udhëhequr Watford-in drejt finales së Kupës së Anglisë që do të zhvillohet 18 majin e ardhshëm, kur skuadra e Gracia-s do të sfidojë Manchester City-n në "Wembley". 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...