Guardiola: Është mizore, por duhet ta pranojmë. Jam pro VAR-it, por mbase... - Bota Sot
Guardiola: Është mizore, por duhet ta pranojmë. Jam pro VAR-it, por mbase...

Futboll

Guardiola: Është mizore, por duhet ta pranojmë. Jam pro VAR-it, por mbase...

Më: 17 prill 2019 Në ora: 23:39
Pep Guardiola

Manchester City ka fituar ndeshjen, por është eliminuar nga Tottenham në çerekfinalet e Champions League. 

Pas ndeshjes, ky ishte reagimi i trajnerit të Qytetarëve Pep Guardiola: 

“Është mizore, por duhet ta pranojmë. Pas 20 minutave ishim në avantazh 3-2. Në pjesën e dytë kemi krijuar shumë raste dhe shënuam golin për të cilin kishim nevojë. 

Fatkeqësisht, nuk ishte dita jonë kështu që urimet e mira Tottenham-it dhe fat të mbarë për gjysmëfinalen. 

Unë e mbështes VAR-in, por mbase nga një kënd goli i Fernando Llorente-s ishte me dorë, mbase nga këndi që e pa arbitri nuk ishte.

Goli i Sterling në fund? Arbitrat e studios e cilësuan të parregullt. Humbëm një penallti në ndeshjen e parë, por jam shumë krenar për lojtarët dhe tifozët. 

Nuk kam dëgjuar zhurmë aq të madhe sa sot që kur kam ardhur te Man City, por futbolli është i paparashikueshëm.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...