Bukuroshja shqiptare godet: Askush nuk mund te shkelë në Shqipëri  - Bota Sot
Bukuroshja shqiptare godet: Askush nuk mund te shkelë në Shqipëri 

Futboll

Bukuroshja shqiptare godet: Askush nuk mund te shkelë në Shqipëri 

Nga: K. G. Më: 18 prill 2019 Në ora: 12:12
Bukuroshja shqiptare godet: Askush nuk mund te shkelë në Shqipëri 

Ish zëdhënësja e Federatës së Futbollit Shqiptar, Jona Dervishi, që njihet si bukuroshja shqiptare dhe me zërin e saj fonik, godet ashpër.
“Uroj shumë që ish kolegët e mi, gazetarët sportiv, të mos tolerojnë më asnjë moment arrogancën ose mendjemadhësinë e përdorur nga trajnerët (për çudi italianë) që na kanë drejtuar kombëtaren këto vite të gjata!

Askush nuk mund të shkelë në Shqipëri, të trajtohet si ‘Mbret’ e me pas të shajë Shqipërinë e të nëpërkëmbi shqiptarët! Këta që e ndjejnë vetën superiore le ta tregojnë nëpër vendet e tyre të lindjes superioritetin jo në vendin që i jep një mundësi edhe pasi janë harruar kush janë!”, shkruan Jona.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...