E dhimbshme në Kosovë, vdes simpatizuesi më i vjetër - Bota Sot
E dhimbshme në Kosovë, vdes simpatizuesi më i vjetër

Futboll

E dhimbshme në Kosovë, vdes simpatizuesi më i vjetër

Nga: K. Goca Më: 19 prill 2019 Në ora: 13:05
E dhimbshme në Kosovë, vdes simpatizuesi më i vjetër

Ish futbollisti i mirënjohur i Lirisë nga Prizreni, Skënder Kapra, jep një lajm të hidhur për futbollin dhe në përgjithësi sportin e Kosovës. 
“Vdes simpatizuesi me i vjetër dhe me i flaktë i KF Liria baci Vehap Bajraktari. Zoti e mëshiroftë”, shkruan Kapra me shumë pikëllim. 
Liria dhe Kosova humbin një tifoz të flaktë apo shumë besnik, kështu që si klubi dhe si futbolli në përgjithësi mbeten pa një tifoz të zjarrtë! Kapra nuk ka bërë të ditur se sa vjeçar ka qenë tifozi, por  kuptohet se është prej më të vjetërve të klubit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...