Manchester City mezi e mposhti Tottenhamin - Bota Sot
Manchester City mezi e mposhti Tottenhamin

Futboll

Manchester City mezi e mposhti Tottenhamin

Nga: K. Goca Më: 20 prill 2019 Në ora: 15:20
Manchester City mezi e mposhti Tottenhamin

Një gol në minutat e parë të takimit ka rezultuar me fitoren e vendasve. Manchester City e mposhti me rezultat 1:0 Tottenhamin, në ndeshjen e javës së 35-të të Premier League. Një harkim i bukur i Serguie Agueros deri te Phil Foden i cili me kokë goditi shkëlqyeshëm dhe shënon për fitoren e madhe.
Manchester City fiton derbin dhe është në rrugën drejt mbrojtjes së titullit të kampionit, duke kryesuar renditjen me 86 pikë, ka një takim me pak se Liverpooli në vend të dytë që ka 85, kurse Tottenham është në pozitën e tretë me 67 sosh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...