Zapata: Në ndeshjen e sotme ndaj Parmas dështuam si grup - Bota Sot
Zapata: Në ndeshjen e sotme ndaj Parmas dështuam si grup

Futboll

Zapata: Në ndeshjen e sotme ndaj Parmas dështuam si grup

Më: 20 prill 2019 Në ora: 16:55
Cristian Zapata

Mbrojtësi i Milanit, Cristian Zapata ka thënë se Milan dështoi grup në barazimin 1-1 me Parman.

Ky barazim i Milanit i konvenon skuadrës së Romës për të vazhduar për në vendin e katër, edhe pse kanë ndeshjen të vështira me Interin e Milanin.

Pas ndeshjes, Zapata po fliste për Milan TV dhe ai dha një përgjigje me plot kritika pas barazimit.

“Sot performanca jonë si grup dështoi, pa ligësi. Një keqardhje sepse kishim tre pika thelbësore. Vështirësitë me ekipet e vogla?

“Ata duhet të përgatiten më mirë në një nivel mendor. Ne po luajmë diçka të rëndësishme, ka ende lojëra dhe ka kohë për të përmirësuar këtë aspekt “, përfundoi Zapata .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...