Kujtim Shala: Lotët me shkojnë kur shoh...  - Bota Sot
Kujtim Shala: Lotët me shkojnë kur shoh... 

Futboll

Kujtim Shala: Lotët me shkojnë kur shoh... 

Nga: Kemajl Goca Më: 20 prill 2019 Në ora: 18:43
Kujtim Shala: Lotët me shkojnë kur shoh... 

Ish futbollisti i mirënjohur Kujtim Shala si gjithmonë çështjen kombëtare e ka në shpirt dhe gjithmonë e ka ndje Kosovën në shpirt ku do që ka luajtur.

Ai sa ishte në Dinamo të Zagrebit për shtojcën speciale të Sportske Novostit kroat në fillim të viteve të 90-ta, kishte deklaruar me shumë emocione dhe në ballinën e saj ka qenë një deklaratë bombë e tij.

Image

“Lotët me shkojnë kur shoh TV Dnevnikun”, kështu kishte deklaruar Shala në atëkohë, por kjo nënkupton se lotët i shkuan kur kishte pa se si po shkojnë gjërat në Kosovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat